Michiel Hendrikx directeur Communicatie bij IenW
Michiel Hendrikx wordt per 1 juli 2025 directeur Communicatie bij het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Hij volgt Friso Fennema op, die per 1 maart in dienst trad van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap als directeur Communicatie.

Het ministerie van IenW werkt aan een bereikbaar, veilig en steeds mooier Nederland. Het gaat om waterkwaliteit, dijken, wegen, spoor, scheepvaart, luchtvaart, klimaatadaptatie en een gezonde, schone en veilige leefomgeving. Bij het maken van goed beleid is het belangrijk dat inwoners, bedrijven en maatschappelijke organisaties betrokken en geïnformeerd worden. Dit draagt bij aan vertrouwen in de overheid en draagvlak voor het beleid.
De directie Communicatie van IenW verbindt de binnen- en de buitenwereld, de korte en de lange termijn en speelt in op de dagelijkse actualiteit. Het is de opgave voor de directeur Communicatie om leiding te geven aan deze directie van bevlogen professionals. De directeur Communicatie voert regie op de communicatie van IenW en draagt vanuit communicatie actief bij aan meer corporate handelen en denken. En de directeur denkt mee over de vele vragen die afkomen op een directie Communicatie: hoe verandert AI het werk van IenW en voor communicatie in het bijzonder? Hoe wordt vanuit de maatschappij gekeken naar wat IenW doet? En wat betekent dat voor hoe we willen en moeten communiceren?
Michiel Hendrikx:
Kijk naar buiten en je ziet hoeveel impact het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft op het dagelijks leven van alle Nederlanders. Ik kijk ernaar uit om samen met alle communicatie-collega’s te werken aan transparante en begrijpelijke communicatie over al het moois dat IenW doet. Ik wil er met mijn ervaring voor zorgen dat dit in een prettige, ontspannen en professionele werkomgeving gebeurt.
Jan Hendrik Dronkers, secretaris-generaal van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat:
Michiel heeft aanstekelijk veel energie en goede ideeën om de communicatie van IenW in deze snel veranderende en dynamische tijd te leiden. Zijn ruime ervaring als woordvoerder en zijn ervaring bij de NPO als manager Corporate Communicatie gaan hierbij goed van pas komen. Ik zie uit naar onze samenwerking!
Drs. M.G. (Michiel) Hendrikx is sinds 2022 manager Corporate Communicatie bij de Nederlandse Publieke Omroep (NPO). Daarvoor was hij onder andere coördinerend woordvoerder bij het ministerie van OCW. Michiel studeerde geschiedenis aan de Universiteit Utrecht.
De benoeming op deze ABD-functie is tot stand gekomen via de algemene procedure voor functies binnen de Algemene Bestuursdienst. Directoraat-generaal Algemene Bestuursdienst heeft de werving verricht en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat ondersteund bij de selectie. De vacature is zoals gebruikelijk breed bekendgemaakt, zodat iedereen kon solliciteren.