Marije Kruisman - Otten en Suzanne Visser afdelingshoofd bij de FIOD

Marije Kruisman-Otten is benoemd tot afdelingshoofd Tactische Intelligence en Suzanne Visser is benoemd tot afdelingshoofd Strategische Intelligence bij de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst (FIOD) bij de Belastingdienst van het ministerie van Financiën.

Marije Kruisman - Otten en Suzanne Visser

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) is de opsporingsdienst van de Belastingdienst.  Naast de traditionele fiscale, financiële en economische onderzoeken, waaronder complexe faillissementsfraude, zijn witwasbestrijding en corruptiebestrijding terreinen waar de FIOD op inzet. Daarnaast is er toenemende aandacht voor de aanpak van terrorismefinanciering, cyberfraude en ondermijning. De FIOD werkt met gebruik van digitale middelen en de inzet van moderne technologieën. Ook wordt steeds meer opgetreden en gehandeld in internationale context.

De FIOD is de afgelopen jaren fors gegroeid, in mensen en taakgebieden. De FIOD bevindt zich momenteel in een transitie, waarbij het versterken van de basis en het bouwen aan een toekomstbestendige organisatie centraal staan. De doorontwikkeling van het primaire proces van de FIOD (bestaande uit Intelligence en Opsporing) heeft geleid tot (voorstellen in de) aanpassing van de structuur. Een van deze aanpassingen is de oprichting van de afdeling Centrale Intel binnen de FIOD, waardoor onder meer deze twee nieuwe functies zijn ontstaan.

Marije Kruisman-Otten is sinds 2024 als transitiemanager betrokken bij de doorontwikkeling van het primaire proces van de FIOD ("Programma Vizier"),sinds juli 2024 in de functie van Sleutelfunctionaris Intel. Marije begon haar loopbaan bij de FIOD in 2018 als teamleider Opsporing. Daarvoor was zij werkzaam als fiscalist bij PwC en vervulde daar diverse managementrollen. In 2022/2023 doorliep Marije het Strategisch Leiderschaps Programma van het Ministerie van Financiën. In dat kader vervulde zij in 2023 de functie van plv. directeur binnen de Douane.

Monique Fasol, directeur Intelligence bij de FIOD, is blij om Marije te kunnen benoemen in deze functie:

Ik ben blij dat we met Marije een afdelingshoofd krijgen dat, naast veel management ervaring van binnen en buiten de overheid, als fiscalist ook veel inhoudelijke affiniteit met een belangrijk deel van ons werkveld meebrengt. Sturen op, en het stellen van prioriteiten in centraal georganiseerde intelligence is haar toevertrouwd.

Marije:

Ik kijk ernaar uit om vanuit de Intel mijn bijdrage binnen de FIOD te mogen gaan leveren. Ik geniet van de dynamiek die een rol als Afdelingshoofd Tactische Intelligence met zich meebrengt in het leiding geven aan het intelligence proces binnen onze complexe maatschappelijke opgave. Mijn streven is een organisatie neer te zetten waar we werk leveren waar we trots op zijn en waar mensen met plezier werken en zichzelf kunnen ontwikkelen.

Suzanne Visser begon haar carrière bij de FIOD in 2014 bij het Anti Money Laundering Centre (AMLC) van de FIOD, waar zij vanaf 2021 teamleider was. Daarvoor was zij werkzaam bij het Functioneel Parket van het Openbaar Ministerie. De afgelopen jaren was zij als transitiemanager betrokken bij de doorontwikkeling van het primaire proces van de FIOD ("Programma Vizier"). Sinds juli 2024 is Suzanne Sleutelfunctionaris Intel bij de FIOD.

Monique Fasol, directeur Intelligence bij de FIOD, is blij om Suzanne te kunnen benoemen in deze functie:

Ik ben blij dat Suzanne haar ervaring binnen de strafrechtketen en de FIOD in gaat zetten om de strategische intelligence van de FIOD verder vorm te geven. Voor de FIOD is datagedreven intelligence van belang om de schaarse capaciteit gericht in te zetten voor het behalen van maximaal effect en impact. Suzanne heeft alle talenten in huis om dit verder vorm te geven.

Suzanne:

Ik ben heel verheugd met deze benoeming. In mijn rol als afdelingshoofd kan ik mijn kennis en ervaring binnen het opsporings- en vervolgingsdomein voor de FIOD-taakgebieden breed inzetten. In gezamenlijkheid met de collega's van de afdeling Strategische Intelligence en andere collega's kunnen wij de afdeling Strategische Intelligence naar volwassenheid brengen. Daarmee kunnen we partijen binnen en buiten de FIOD meer inzicht geven in de taakgebieden van de FIOD en wat daarbinnen speelt aan criminaliteitsfenomenen. Een grote drijfveer in mijn werk is een bijdrage leveren aan onze maatschappij en aan een rechtvaardige samenleving. In deze functie, binnen de overheid, komt dat tot zijn recht.

De benoemingen op deze ABD-functies zijn tot stand gekomen via de plaatsingsregels bij reorganisaties binnen de Rijksoverheid. Daarom zijn deze functies niet opengesteld.