Annelies Blommers wordt met ingang van 1 januari 2026 manager van de Gelijke Kansen Alliantie bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Zij gaat richting geven aan de inhoudelijke en organisatorische ontwikkeling van de alliantie, die gericht is op gelijke kansen in het onderwijs.
Martijn Sanders, directeur Kansengelijkheid en Onderwijsondersteuning:
Met Annelies halen we een enthousiaste en gedreven leidinggevende binnen. Annelies werkt binnen OCW al jaren aan het verbeteren van kansengelijkheid voor kinderen. Met haar inhoudelijke kennis en met haar ervaring van het ministerie en het veld brengt ze de juiste mix mee om de Gelijke Kansen Alliantie (GKA) komende jaren te leiden. Aan Annelies om samen met de collega’s van de GKA het netwerk van de GKA verder te verdiepen, het netwerk meer te benutten voor het kansengelijkheidsbeleid van OCW, onder andere op het gebied van School en Omgeving, en door te bouwen aan de responsieve werkwijze van de GKA.
Annelies Blommers:
De Gelijke Kansen Alliantie is een bijzonder onderdeel van OCW. Doen wat nodig is, niet hoe het altijd ging - dat is de insteek waarmee de GKA samen met gemeenten, scholen en andere partners elke dag werkt aan het verbeteren van de kansen van kinderen. Ik ben heel blij dat ik daaraan mag bijdragen aan het hoofd van deze mooie club.
Annelies Blommers heeft afgelopen half jaar als waarnemend hoofd Gelijke Kansen Alliantie gewerkt. Zij werkt sinds 2019 bij de directie Kansengelijkheid en Onderwijsondersteuning van het ministerie van OCW en bekleedde daar eerder de functies van coördinerend adviseur en teamleider. Annelies begon in 2010 bij het ministerie van OCW en werkte als beleidsmedewerker bij verschillende directies. Annelies studeerde Educational Studies (master) en Onderwijskunde en Pedagogische Wetenschappen (bachelor) aan de Universiteit Leiden.
Deze benoeming op een ABD-functie is tot stand gekomen via de algemene procedure voor functies binnen de Algemene Bestuursdienst. DGABD verrichte de werving voor deze benoeming en ondersteunde het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap bij de selectie. De vacature is zoals gebruikelijk opengesteld, hoewel de organisatie al een geschikte kandidaat op het oog had, zoals in de vacaturetekst was vermeld. Na een zorgvuldige procedure, is deze het ook geworden.