Maurice Legein is per 1 maart 2026 benoemd tot directeur Bedrijfsvoering (BV) binnen de Directie Informatievoorziening (IV) van de Belastingdienst.
De nieuwe Directeur Bedrijfsvoering staat voor de belangrijke opgave om vanuit bedrijfsvoering, als integraal onderdeel van de IV-organisatie, bij te dragen aan het toekomstbestendig maken en houden van de Belastingdienst, Toeslagen en Douane. Een ambitie die niet kan worden waargemaakt zonder het op een goede manier inrichten van (be)sturing, verantwoording en beheersing.
Dit betekent niet alleen verder stappen zetten in de ‘basis op orde’ brengen, maar ook het werken aan een verdere volwassenheid van bedrijfsvoering door onder andere het realiseren van strategische sturing, datagedreven werken en een strakke financiële discipline. Door in te zetten op voorspelbaarheid en efficiëntie draagt de directeur BV direct bij aan de wendbaarheid van de dienstverlening aan burgers en bedrijven; een belangrijke maatschappelijke opgave.
In deze dynamische context is de directeur BV een verbindend en koersvast leider die rust brengt zonder de vaart uit innovatie te halen. Met oog voor mensgericht leiderschap geeft de directeur BV leiding aan ongeveer 160 professionals en creëert een veilige, inclusieve werkomgeving waarin talent kan groeien. Als integraal onderdeel van het managementteam van de Directie IV bouwt de directeur BV daarmee proactief aan een toekomstbestendig, veilig en wendbaar fundament. Zo wordt als de Directie IV gewerkt aan verdere professionalisering; een betrouwbare partner, gericht op het creëren van waarde, die klaar is voor de uitdagingen van morgen.
Jan Polkerman, Algemeen directeur Directie IV, Belastingdienst:
Ik ben blij met de benoeming van Maurice. Het verder bouwen aan onze bedrijfsvoering is ontzettend belangrijk als fundament richting een toekomstbestendige IV-organisatie. Ik heb er alle vertrouwen in dat Maurice de juiste persoon is op deze plek én voor deze opgave. Daarnaast kijk ik ook uit naar de verdere samenwerking binnen het MT IV.
Maurice Legein:
Ik kijk ernaar uit om samen met Jan en het MT IV ook de komende jaren bij te dragen aan onze maatschappelijke en budgettaire opgaven. Het is een voorrecht om leiding te mogen geven aan een directie waarin zoveel vakmanschap, betrokkenheid en energie samenkomen. Ik wil de verbinding verder versterken tussen onze omgeving, onze opdracht en de ambitie om samen de beste Belastingdienst voor Nederland neer te zetten. Dat vraagt om helder richting geven, durven kiezen en vooral samenwerken binnen en buiten de organisatie. Ik heb er vertrouwen in dat we dit samen kunnen waarmaken en ben mijn voorganger dankbaar voor het solide fundament waarop we verder kunnen bouwen.
Maurice is sinds 2009 werkzaam bij de Belastingdienst. Van 2013 tot 2020 was hij werkzaam bij de FIOD. Aansluitend werkte hij als plaatsvervangend Regiodirecteur bij de Douane in Eindhoven en Arnhem. Sinds 2022 is Maurice werkzaam bij de directie bedrijfsvoering van de IV-organisatie van de Belastingdienst als afdelingshoofd Financiën, Control & Portfolio. Sinds oktober 2025 was hij waarnemend directeur Bedrijfsvoering IV Belastingdienst. Maurice studeerde Bedrijfseconomie aan de Radboud Universiteit in Nijmegen en volgde de Postdoctorale opleiding tot Registeraccountant aan de Universiteit van Tilburg en staat sinds 2012 ingeschreven in het accountantsregister.
Deze benoeming op een ABD-functie kwam tot stand via de algemene procedure voor functies binnen de Algemene Bestuursdienst. DGABD verrichtte de werving voor deze benoeming en ondersteunde de Belastingdienst bij de selectie. De vacature is zoals gebruikelijk breed bekend gemaakt, zodat iedereen kon solliciteren.